Sortiment

Lakovací systém Akrylmetal tvoří jak rozpuštědlové, tak ekologicky šetrné vodouředitelné lakovací systémy pro lakování plastů, kovů a skel. Barvy vyvinuté v SYNPO se vyznačují zejména svojí výjimečností v použití při lakování plastů.

Barvy na kov

Na kovové materiály vám rádi nabídneme několik možných systémů, od základových jednokrokových barev, přes oblíbené dvouvrstvé systémy, až po systémy třívrstvé, které se skládají z epoxidového základu, plniče a vrchní polyuretanové barvy.

Barvy na plast a lamináty

Materiály Akrylmetal určené pro lakování plastů se vyznačují zejména možností aplikace přímo na plastový podklad bez použití promotoru adheze k plastům. Barvy již v sobě obsahují speciálně vyvinuté aditivum pro přilnavost k plastovým a laminátovým dílům.

Barvy na sklo

Nátěrové hmoty Akrylmetal s adhezí ke skleněným a keramickým povrchům je možno sušit již při 20 °C. Akrylmetal nabízí jak transparentní laky, které je možno probarvovat speciálními barvivy, tak i emailové materiály.

NANO barvy

NANO materiály Akrylmetal byly vyvinuty za účelem extrémní mechanické odolnosti lakovaného povrchu. Další výhodou NANO lakovaných povrchů je tzv. samočistící efekt, kdy vlivem povrchového napětí dochází k vyšší odpudivosti prachu a vody od lakovaného povrchu.

Signální barvy

Signální barvy, tzv. „svítivky“, našly uplatnění při lakování silničních vozidel záchranného integrovaného systému, lakování sanitních vozů a hasičských aut. Zvýšená obliba signálních barev je také v tuningářských dílnách.

Antigraffiti

Antigraffiti materiály Akrylmetal se hojně používají při lakování interiérů prostředků městské hromadné dopravy, městských mobiliářů, zastávek a stanic metra. Po aplikaci antigraffiti barvy následně nelze na povrchu vytvářet sprejová díla.

Vodouředitelné materiály

Vodouředitelné materiály Akrylmetal se řadí mezi ekologické produkty s velmi nízkým obsahem organických rozpouštědel. Synpo vyrábí vodouředitelné transparentní laky, emaily a plniče.

Pomocné prostředky

Pomocné materiály Akrylmetal jsou nezbytné přídavky do barev, mezi které řadíme tužidla a ředidla. Dále sem patří také celé škála odmašťovacích prostředků a speciálních přísad a aditiv.